Plaża Voulisma (gr. Παραλία Βούλισμα) leży około 12 kilometrów na wschód od Agios Nikolaos (gr. Άγιος Νικόλαος) i 22 kilometry na północ od Ierapetra (gr. Ιεράπετρα) – bardzo blisko wioski Kalo Chorio (gr. Καλό Χωριό). Położona jest w spokojnej, bujnej dolinie, pełnej gajów oliwnych i źródeł, która szczególny rozkwit turystyczny przeżyła w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Na szczęście, ze względu na regionalne ograniczenia budowlane związane z licznie występującymi tu stanowiskami archeologicznymi, jej rozwój nie zmienił charakteru doliny.
Zatoka Istro (gr. Ίστρο) to jedno z najpopularniejszych miejsc prefektury Agios Nikolaos. Na wielu pocztówkach z Krety znajdziecie zdjęcia właśnie plaży Voulisma, nazywanej także Złotą Plażą. Plaża jest bardzo dobrze zorganizowana – znajdziecie tu wszystkie wygody niezbędne do niczym nie zmąconego wypoczynku – parasole i leżaki, przebieralnie i prysznice, a także (co ważne szczególnie dla dzieci) – plaża jest nadzorowana przez ratownika wodnego. Łagodnie opadające dno morskie bez płycizn i niespodziewanych dołów, oraz turkusowa woda sprawiają, że plaża jak magnes przyciąga rzesze turystów.
Czasami (szczególnie w wietrzne dni) może się zdarzyć, że wraz z wodami pobliskich strumieni na plażę docierają śmieci. W takiej sytuacji najlepiej będzie przenieść się na mniejszą plażę, położoną w zachodniej części zatoki. Jest ona bardzo dobrze chroniona przed wiatrem, ale także dużo gorzej zorganizowana – co może być zarówno zaletą, jak i wadą. Wschodnią część zatoki upodobali sobie z kolei naturyści – jeżeli nie jesteście fanami niczym nie skrępowanego wypoczynku – uważajcie!
Obok plaży znajduje się duży parking, oraz tawerna.
Niedaleko plaży znajduje się stanowisko archeologiczne Gournia (gr. Αρχαιολογικός Χώρος Γουρνιών). Uważane jest za jedno z najlepiej odkopanych miast minojskich na Krecie. Może warto połączyć więc plażowanie z poznawaniem kultury minojskiej?